Chov skotu: Porovnání verzí

Z BOZP podle Šenka
Přejít na: navigace, hledání
(Založena nová stránka s textem „Čl. 1. Při chovu skotu je zaměstnavatel povinen organizovat práci a stanovit pracovní postupy zejména s ohledem na rizika: a) kopnutí, zejména od b…“)
 
m (Zamkl stránku „Chov skotu“ ([Editace=Povolit jen správcům] (do odvolání) [Přesunutí=Povolit jen správcům] (do odvolání)))
 
(Žádný rozdíl)

Aktuální verze z 21. 3. 2019, 00:30

Čl. 1. Při chovu skotu je zaměstnavatel povinen organizovat práci a stanovit pracovní postupy zejména s ohledem na rizika: a) kopnutí, zejména od boku zvířete, bodnutí nebo pohmoždění rohem, b) přitisknutí, povalení, zavalení nebo pošlapání, zejména při vstupu na stání nebo do boxu, při pomoci při telení nebo při vstupu k ležícímu zvířeti, c) povalení, pošlapání, pokopání, uklouznutí, zejména při vedení skotu nebo přehánění, d) napadení agresivním býkem, zejména při ošetřování nebo přemísťování, e) zranění způsobené ocasem krávy, zejména očí, při nasazování dojícího zařízení. Čl. 4. Přehánění skotu se provádí zpravidla pomocí zábran. Otevírání vrat nebo branky z volné stáje se provádí tak, aby při každém otevření byl zaměstnanec, který vrata nebo branku otevřel, chráněn. Čl. 7. Při vyhánění plemenného býka z boxu do výběhu se otevírají dveře vždy z vnější strany, směrem do výběru. Zaměstnanec musí mít zajištěn volný průchod tak, aby měl v případě potřeby zajištěnu únikovou cestu. (Příloha 2 čl. 1, 4 a 7 NV č. 27/2002 Sb.)